Karácsony reagált Orbán zebra-örökbefogadására
„De elvinni nem lehet ám őket. Így is érdekli? Poloskánk nincs” – írja a főpolgármester a miniszterelnök posztja alatt.
„De elvinni nem lehet ám őket. Így is érdekli? Poloskánk nincs” – írja a főpolgármester a miniszterelnök posztja alatt.
Nagy munka vár Rossira, hogy összeszedje a válogatottat a világbajnoki-selejtezőre. De hogyan viszonyul mindez Orbán Viktor párhuzamos valóságához?
A liberalizmus útjáról egykoron egy lekezelő nyakkendő-igazítás térítette le Orbán Viktort – így szól a legendárium. Ironikus, Orbán Viktor nyakkendője című minimemoárjában az elkövető, Haraszti Miklós idézi fel a „történelemformáló” mozdulatot.
Az azonnali kérdések órájában Orbán Viktort kérdezték az újdörögdi balesetről, a gyermekéhezésről, novicsokos teáról és a törökök elleni vereségről.
Felvilágosította őket arról is, hogy szerinte az Európai Unió háborúpárti.
Úgy tudjuk, több egészségügyi és orvos influenszert is megkereshetett a kormány az elmúlt időszakban, hogy miniszterelnöki megbízottat találjon „a betegtájékoztatás és a betegelégedettség fejlesztéséért”. A megbízást végül sokak meglepetésére a szakmában elismert, a politikától magát tudatosan távol tartó gyermeksebész, Kőnig Róbert vállalta el. A feladat azonban nem várt kihívásokat tartogathat a számára saját szakmájában, és a politikai életben is.
A felszólalók szerint, ha nem szólnak, hogy nincs rendben a bíróságokba vetett közbizalom rombolása, hogyan bízhatnának az emberek abban, hogy az ő jogaikat képesek leszünk megvédeni.
Az én hetem című sorozatunkhoz négy írót kértünk fel, hogy öt kulcsszót felhasználva írjanak arról, miként élték meg az elmúlt hetet. Karafiáth Orsolyának most az alábbi készletből kellett ihletet merítenie: csúcspozíció, jogtiprás, tömjénfüst, hírös-hírhedt, sportmentalitás.
Arról is beszélt például, hogy sok jó dolog történt 2010 óta a magyar futballban, de a legnagyobb dolognak azt tartja, amikor a magyar gyerekek kifütyülték a letérdelő angol focistákat.
Orbán Viktor és Benjamin Netanjahu hatalomért folytatott harca, Trump lépései és az ezekre adott nemzetközi válasz a világlapok fókuszában. Nemzetközi lapszemle.
Egy a miniszterelnök számára dedikált mezt ajánlottak fel közösen.
A kormány „még viccnek is rossz” reakciója után a Tisza vezetője azt kérdezte Orbán Viktortól, hogy valóban a lányáé-e a balatoni gigakúria, amely miatt elterelték még a kéktúrát is.
Érdemben ugyanakkor nem reagáltak a Tisza vezetőjének az állításaira.
Szerinte itt lenne az ideje törvényben betiltani a média külföldi finanszírozását.
A rendező tett egy javaslatot arra, hogy mit lehetne mondani, hogy „ne érezze magát az ember ennyire reménytelenül ebben a szartengerben”.
A tagállamok Magyarország nélkül fogadtak el egy 14 pontos állásfoglalást Ukrajnáról a csütörtöki EU-csúcson. Megismétlődött az a forgatókönyv, amit két hete a rendkívüli, Ukrajnáról és a közös védelemről szóló találkozón már teszteltek és működött.
A Tisza vezetője közzétette a vagyonnyilatkozatát a Facebookon, miután a Fidesz új törvényjavaslattal próbálta kényszeríteni erre.
Magyarország másfél évtizede egy diktátor fogságába esett, és eddig semmi jele nem volt annak, hogy meg tudja szabadítani magát. Most viszont mintha változna a helyzet. Paradox módon ezt mutatta a március 15-i beszéd is – mondja író, költő, egyetemi tanár szerzőnk. Vélemény.
Sóskúton a helyiek megkerülésével akkufeldolgozó üzemet építene a szlovén Andrada cégcsoport. Tavaly a népharag elüldözte a regnáló polgármestert, helyébe civilekből álló képviselőtestület lépett. Az üzem mégis megkapta az engedélyeket, ezért az ellenállás folytatódik. Fáklyás felvonulással tiltakoztak a helyiek, és a környező települések lakói. Nem akarnak akkulebontót, azt üzenik, ha a kormány ragaszkodik a beruházáshoz, vigye azt Felcsútra vagy Hatvanpusztára.